Ligue 1 - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lorient : Paris SG - 24. dubna 2024   19:00

Lorient
73' M. Bamba (B. Mendy)
1:4
(0:2)
Paris SG
19' O. Dembélé  (Mayulu) • 22' K. Mbappé  (Mendes) • 60' O. Dembélé  (K. Mbappé) • 90' K. Mbappé  (Kolo Muani)
Lorient
Mvogo – Adjei, Laporte (C), I. Touré – Kalulu (79. Katseris), Bakayoko, Lúzá (68. Abergel), Yongwa (61. B. Mendy) – Kari (61. Bouanani), Ponceau – Kroupi (68. M. Bamba).
A. Gomis – Le Bris, Tálbí, Aiyegun.
Bollengier – Luczynski, Reyes
Stade du Moustoir, Lorient
Paris SG
Donnarumma – Zague, Hernández (64. Mukiele), Škriniar, Mendes (73. E. Mbappé) – I Kang-in (61. Ugarte), Mayulu (61. Soler), Ruiz – O. Dembélé, Ramos (61. Kolo Muani), K. Mbappé (C).
Navas – Asensio, Beraldo, Pereira.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 8:7.
Jak dopadla první půle, tak dopadla i druhá až s rozdílem, že Lorientu se povedlo vstřelit branku. V 60. minutě navyšoval na 3:0 Ousmane Dembélé po nádherně připravené akci od Kyliana Mbappého. V 73. minutě se ovšem prosadil Bamba, který snižoval na 1:3 a Lorient alespoň malou šanci na srovnání. Hráli velice útočně a ve druhé půli rozhodně herně nezaostávali za Pařížany. Gól se jim však vstřelit nepodařilo a v 90. minutě zpečetil vítězství hostů Kylian Mbappé po krásné individuální akci. PSG tak zvítězilo 4:1 a odváží si do Paříže 3 body. Ode mě to pro dnešek bude vše, loučím se s vámi pohledem na statistiky a zase někdy u kvalitního fotbalu na počtenou!
90+5'
90+4'
Mbappé chtěl překvapit Mvoga a vypálil skoro z poloviny hřiště. Branku však netrefuje.
90+3'
Lorient se ještě snaží zaútočit a vstřelit branku, ovšem ztrácí míč.
90'
Paris Saint-Germain právě vstřelil branku!
A tento útok PSG je úspěšný! Kolo Muani parádně našel KYLIANA MBAPPÉHO, který si potáhl míč a utaženou střelou na zadní tyč dokázal vstřelit další branku a jeho druhou v zápase.
89'
Centr Mendyho nedošel do vápna a PSG vyráží do útoku.
88'
Střela Ethana Mbappého byla zblokována, ale PSG zůstává u míče.
87'
Bouanani si povodil dva hráče PSG a zakončil, ovšem netrefil branku hostů.
86'
Rohový kop pro Lorient.
85'
Dembélé málem zkompletoval hattrick! Vyzkoušel střelu ze šestnáctky, ovšem o pár decimetrů netrefil branku domácích.
84'
Kylian Mbappé vytvořil vynikající šanci pro svého mladšího bratra, ovšem Mvogo skvěle vyběhl a vychytal tohoto mladého Francouze.
83'
Centr do vápna PSG nenašel hráče v oranžovém a dopředu spěchají hosté.
82'
Dopředu mířil Bamba, ovšem byl zastaven Mukielem.
81'
Roh PSG, který je zahrán nakrátko. Po něm následuje další rohový kop.
80'
Donnarumma si připisuje další dva zákroky po střelách Katserise.
80'
Po faulu hostů znovu hraje domácí Lorient.
79'
Poslední střídání domácích. Ze hřiště odchází Kalulu, přichází Katseris.
79'
Faul na Fabiána Ruize. Následuje rozehrávka hostů.
78'
Bambova střela z halfvoleje byla zblokována, ovšem domácí se po vstřelené brance probudili a zatlačili PSG.
77'
Faul na Ugarteho a PSG rozehrává z vlastní poloviny.
76'
Míč se velice rychle dostal k Lorientu po nepřesném centru.
75'
Aut pro PSG na vlastní polovině.
73'
Lorient právě vstřelil branku!
Donnarumma čisté konto neudrží! Mendy vyslal centr na zadní tyč, kde číhal MOHAMED BAMBA, který prudkou hlavičkou pod víko vstřelil gól. Donnarumma si sice na míč sáhl, ale nedokázal ho vytáhnout mimo branku.
73'
V 73. minutě na hřiště nastupuje bratr Kyliana Mbappého, Ethan, který nahrazuje Mendese.
72'
Mbappé se dostal k zakončení z levé strany, ovšem Mvogo se vytáhl skvělým zákrokem.
71'
Po offsidu PSG se k míči dostává Lorient.
71'
Nyní Donnarumma musel zakročit proti střele jednoho z útočníků Lorientu. Obstál a drží v zápase čisté konto.
70'
Kalulu fauloval Dembélého a rozehrává PSG.
68'
Další střídání i na straně Lorientu. Odchází Lúzá a Kroupi. Místo nich přichází Abergel a Bamba.
67'
Ruiz vypálil, ovšem jeho střela nenašla cíl.
65'
Centr do vápna boxuje Donnarumma. PSG znovu vybojovalo míč a snaží se vyjet z vlastní poloviny.
64'
Další střídání hostů. Hřiště opouští Hernández, nahradí ho Mukiele.
63'
Bakayoko vidí žlutou kartu za došlápnutí soupeře.
61'
Střídání na obou stranách. hřiště opouští Yongwa a Kari z týmu domácích a Lee, Mayulu a také Ramos na straně PSG. Nastupují Mendy a Bouanani za Lorient a Ugarte, Kolo Muani a Soler na straně hostů.
60'
Kylian Mbappé nádherně prošel po brankové čáře kolem obránce Lorientu, předal míč pod sebe na zadní tyč, kde čekal OUSMANE DEMBÉLÉ, který už jen uklízel míč do prázdné branky.3:0 pro PSG.
59'
Škriniar byl faulován a budou rozehrávat hosté.
58'
Vhazování Lorientu kousek od pokutového území Pařížanů.
57'
Lorient se nedostal ani přes půlku a ihned ztratil míč. Po nepřesné přihrávce se však k míči dostali opět domácí.
56'
Dembélého centr byl odvrácen a k míči se vrací domácí tým.
55'
Pařížané pokračují u míče a snaží se dostat do šance, ze které by mohli vstřelit další branku.
54'
Dembélého přihrávka na Mbappého neprošla, ovšem Touré ztrácí míč a PSG pokračuje v kombinaci na polovině Lorientu.
53'
Domácí se dostali do vápna, k zakončení ovšem už ne a opět je míč na kopačkách hostů.
52'
Dlouhý míč do šestnáctky kryje Donnarumma. Velice rychle se však k míči vrací domácí Lorient.
51'
Po faulu na Lúzu pokračují u míče domácí.
50'
Lorient získalo míč a postupuje dopředu.
49'
Paříž kombinuje na polovině domácích a snaží se dostat do palebné pozice.
48'
Hosté se do koncovky nedostali a domácí vyjeli na jejich polovinu, ovšem ihned míč ztrácí a tvoří opět hosté.
47'
PSG už znovu útočí a blíží se k šestnáctce domácích.
46'
Do druhé půle vykopávají domácí a okamžitě posílají dlouhý centr do vápna PSG, kde si však míč hlídá Donnarumma.
46'
Je za námi první polovina utkání mezi Lorientem a PSG! V této části zápasu jsme viděli hned dva góly, oba do sítě domácích. Nejprve se prosadil Ousmane Dembélé střelou levačkou k pravé tyči branky Mvoga. Druhou branku přidal nejlepší střelec francouzské ligy Kylian Mbappé krásnou patičkou po přihrávce Mendese. Snad nám i druhá polovina zápasu nabídne takovou podívanou jako ta první.
45+3'
45+3'
Lorient se dostával do palebné pozice, ovšem Kalulu odsud zase vyjel a domácí nyní vhazují.
45+2'
Donnarummův centr nebyl přesný a Lorient vhazuje.
45+1'
PSG nepouští domácí k míči a kombinuje na vlastní polovině.
45'
Nepřesná přihrávka končí v zámezí a PSG vhazuje.
44'
Faul Ruize, po kterém následuje rozehrávka Lorientu.
43'
Škriniar vyvezl míč na polovinu Lorientu, ovšem Mendes nedokázal přihrát přesně a Lorient má míč ve své moci.
42'
Dembélé mířil přímo do branky, ovšem míč skončil na horní síti.
42'
Roh pro PSG po odvráceném centru.
41'
Obránci PSG si přihrávají mezi sebou a pomalu ale jistě postupují k brance Lorientu.
40'
Kari nedokázal zpracovat míč a PSG je znovu v držení.
39'
Dembélého centr vyboxoval Mvogo a Lorient se dostalo na polovinu soupeře, ovšem centr do vápna kryje Donnarumma.
38'
Akce Lorientu však byla přerušena, navíc Dembélé byl faulován a PSG má další šanci na ohrožení branky domácího celku.
37'
Lorient vybojoval míč a nyní vyjíždí z vlastní poloviny.
36'
PSG kombinuje poblíž půlicí čáry a uklidňuje hru.
35'
Lorient ztratil míč na polovině PSG a to se tak znovu dostává do útoku.
34'
Yongwův míč proletěl vápnem a Paříž vhazuje.
33'
Lorient se dostává zpět k míči a míří kupředu.
32'
Fabián Ruiz vybojoval míč na středu hřiště a hosté mohou znovu útočit.
31'
Obrovská šance Lorientu! K hlavičce se dostal Tiemoué Bakayoko, jeho střela mířila pod nohy Donnarummovi, a ten skvělým zákrokem vytáhl míč z brankové čáry a drží dvougólové vedení Paříže.
30'
Mbappého přihrávka na středu hřiště neprošla, ovšem skvěle se dokázal vrátit a skluzem míč odvrací na roh.
29'
Mbappé šikovně míč posunul mezi dva hráče na Mayulua, tento mladík to vzal na sebe, ovšem tato střela neměla gólové parametry.
28'
Lúzá vypálil zpoza pokutového území levačkou, ale jeho střela nedonutila Donnarummu k zákroku. Odkop od branky pro PSG.
27'
Nuno Mendes ještě dodatečně dostává žlutou kartu za svůj zákrok skluzem.
26'
Kalulu stále zůstává na zemi a nevypadá to s ním dobře.
25'
Nuno Mendes fauloval Kalulua a Lorient bude zahrávat další přímý volný kop. Oba hráči však nyní leží na zemi a chvíli se nehraje.
24'
Lee ztratil míč během útoku, Kari vyjel na polovinu soupeře, ovšem Mayulu mu míč odebral a PSG znovu útočí.
22'
A je to 2:0! KYLIAN MBAPPÉ skvěle mezi dvěma hráči vysunul Mendese, který vracel míč pod sebe právě na Mbappého, a ten krásnou patičkou poslal míč na zadní tyč. Opět byl brankář domácích bez šance a s domácími to vypadá bledě.
21'
PSG už je znovu na polovině Lorientu a dostává se blíž a blíž k brance domácích.
19'
Favort jde do vedení! Senny Mayulu projel středem hřiště, nahrál doprava na OUSMANEHO DEMBÉLÉHO, který si navedl míč na střed a ze šestnáctky poslal na branku Mvoga utaženou střelu levačkou. Brankář Mvogo se na střelu mohl jen dívat, neměl šanci ji zachytit.
19'
Hlavou zakončoval Laporte, ovšem jen do středu branky, kde stál Donnarumma.
18'
Nuno Mendes se pověsil na Kariho a Lorient má k dispozici standardní situaci, ze které může ohrozit branku PSG.
17'
První střela na branku v podání PSG! Zpoza šestnáctky zakončoval Kylian Mbappé, Mvogo však byl připraven.
16'
Útočný faul PSG. Provinil se Ramos, který došlápl Laporteho.
15'
Dembélé byl v offsidovém postavení a Lorient bude rozehrávat z vlastní šestnáctky.
14'
Po faulu na Mayulua může útočit PSG.
13'
Milan Škriniar pohotovým skluzem překazil útočný výpad Lorientu, ten však zůstává u míče.
12'
Velká šance Lorientu! Ímrán Lúzá vyvezl míč do pokutového území, předal míč pod sebe na Kariho, ten však střelou po zemi netrefil branku PSG a promarnil tak velkou příležitost, kterých nejspíše Lorient v zápase nebude mít moc.
11'
Lorient stále drží míč a míří do útoku.
10'
Lorient se dostává k míči po nepřesném centru na Dembélého a obehrává hru zleva doprava.
9'
Lorient získal vhazování kousek od pokutového území hostů, ovšem velice rychle ztrácí míč a Nuno Mendes vyváží míč dopředu.
8'
Škriniar vyváží míč na polovinu Lorientu a rozjíždí další útok.
7'
Lorient se dostává jako první ke střele a to z nohy Kalulua, ovšem tato střela letěla daleko od branky Donnarummy.
6'
K míči se dostává i Donnarumma po nahrávce Hernándeze a rozehrává směrem dopředu.
5'
Lorient bude vhazovat na polovině soupeře.
4'
Kari odebral míč Mbappému a Lorient se dostává na nějakou chvíli k míči.
3'
PSG drží míč na svých kopačkách a pomalu postupuje dopředu.
2'
Dembélého roh byl odvrácen až na polovinu PSG.
2'
Lee poslal centr na zadní tyč, Yongwa však odvrátil míč na roh.
1'
Úvodní výkop má hostující PSG, které zahajuje zápas dlouhým nákopem.
1'
Domácí Lorient dnes nastoupí v typických oranžových dresech, PSG ve světle růžových.

FC Lorient: Mvogo – Adjei, Laporte (C), I. Touré – Kalulu, Bakayoko, Lúzá, Yongwa – Kari, Ponceau – Kroupi.
Náhradníci: A. Gomis – Abergel, M. Bamba, Bouanani, Katseris, Le Bris, B. Mendy, Tálbí, Aiyegun.
Trenér: Régis Le Bris

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Zague, Hernández, Škriniar, Mendes – I Kang-in, Mayulu, Ruiz – O. Dembélé, Ramos, K. Mbappé (C).
Náhradníci: Navas – Asensio, Beraldo, Kolo Muani, E. Mbappé, Mukiele, Pereira, Soler, Ugarte.
Trenér: Luis Enrique

Rozhodčí: Bollengier – Luczynski, Reyes.
Vzájemná utkání

První vzájemný duel, který se hrál v srpnu na půdě PSG, skončil bezbrankovou remízou. Lorient tak sebral gigantovi z Paříže cenný bod. Povede se to domácím dnes znovu?
Paris Saint-Germain

Hosté z Paris Saint-Germain jsou na prvním místě se ziskem šestašedesáti bodů a jsou tak na dobré cestě k obhajobě mistrovského titulu. Navíc mají i velmi dobře rozehranou Ligu mistrů, kde postoupili do jejího semifinále přes španělskou Barcelonu. Po remíze 1:1 s Clermontem se naposledy Pařížanům dařilo, když doma porazili Lyon 4:1. Dnes tak budou chtít získat další tři body, aby si na prvním fleku vypracovali větší náskok, pokud by soupeři za nimi nějaké body ztratili. Na půdu soupeře si tak dnes jedou pro tři body a uvidíme, zda naplní roli favorita, nebo zda hráči Lorientu nějaký ten bodík hostům seberou.
FC Lorient

Fotbalisté Lorientu jsou v tabulce Ligue 1 na předposledním sedmnáctém místě a to znamená jediné, jsou namočeni v sestupových vodách. Na svém kontě mají šestadvacet bodů. Ještě ale mají šanci se zachránit, protože na patnácté místo, které je jistotou záchrany, ztrácejí tři body. Šestnáctá pozice je pak barážová. Ovšem v posledních třech utkáních se hráčům Lorientu nedařilo, když třikrát prohráli a nezapsali tak ani bod. Pokud chtějí pomýšlet na záchranu, musí body naopak sbírat. Naposledy padli 0:3 na půdě Nice. Dnes v domácím prostředí by rádi nepříznivou šňůru posledních kol zastavili, ovšem proti pařížskému celku to nebudou mít vůbec jednoduché.
Hezký středeční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Na programu je dohrávka devětadvacátého kola francouzské Ligue 1 a společně se zaměříme na duel mezi týmy FC Lorient a Paris Saint-Germain.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.